Şifalı Bitkiler Alfabetik Sıra


 
Prostat İçin Bitkisel Tedavi

Prostat günümüzde erkeklerin en çok sorun yaşadığı ve yaşamaktan korktuğu rahatsızlıkların başında geliyor. Prostat genelde 40 yaş üzeri erkeklerde sık idrara çıkma ve idrar azlığı ile izah edilen bir hastalıktır.

Tıbbi olarak tedavisi mümkündür, prostat oluşumunu engellemek ya da daha fazla büyümesini engellemek için bitkisel yöntemler kullanılabilinir. Bitkisel yollarla prostat rahatsızlığını ilk başlarda engellenmesini sağlayan olan ya da iyileştirmede yardımcı olan şifalı bitkiler de mevcuttur.

Konu hakkında uzmanlar ülkemizde çok fazla tüketilen brokolinin prostat açısından son derece faydalı bir bitki olduğunu belirtiyorlar. Brokoli, C vitamini açısından önemli bir bitki olarak tarif ediliyor. Prostat için üç önemli sorun vardır. Orta yaşlardan itibaren oluşmaya başlar.

Prostat iltihabı, Prostat büyümesi ve prostat kanseri olarak 3 farklı prostat rahatsızlığı vardır. Uzmanların prostat için şifalı bitkiler arasından bir kaç tarifi şu şekildedir. Kereviz tohumuyla kenevir birlikte kaynatılarak balla karıştırıp macun kıvamına getirilerek yenilmesini tavsiye ederler diğer bir bitkisel tedavi şeklinde ise, prostat büyümesini durumunda hastalar idrar yapmakta zorlanır.

Bunun için ısırgan otu son derece faydalıdır. Bir miktar suyla kaynatılan ısırgan otu suyu günde 2 ya da 3 kez içilmesini tavsiye ederler.

Etiketler :

Yorumlarınız bizim için önemlidir
*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Click to hear an audio file of the anti-spam word